Polonia Racibórz

Polonia

Polonia (pierwotna nazwa Knittels Hotel) przyjmuje gości od 1850 roku. Ten wyjątkowy obiekt liczący sobie 167 lat został poddany gruntownej modernizacji, a w 2017 roku uzyskał nowy wystrój, nawiązujący do najlepszych jego tradycji.

Pokoje i restauracja są przystosowane do przyjęcia osób niepełnosprawnych (również na wózkach inwalidzkich), a winda obsługuje wszystkie kondygnacje obiektu.

Polonia Racibórz - pokoje, apartamenty

Z kart historii

Wybudowany wkrótce po uruchomieniu biegnącej przez Racibórz linii kolejowej łączącej Berlin z Wiedniem błyszczał wspaniałym blaskiem najładniejszego budynku w mieście. Od niego rozpoczęło się tworzenie układu architektonicznego tej części Raciborza. Niestety, z zabudowy placu dworcowego do dziś pozostał tylko późniejszy budynek poczty oraz zasadnicza część aktualnego obiektu "Polonia". W okresie międzywojennym ówczesny KNITTELS Hotel cieszył się ogromną popularnością i gościł wiele znamienitych wówczas osób. Ogromne zniszczenia wojenne, które spotkały graniczny Racibórz, szczęśliwie ominęły hotel – niszcząc jedynie narożny fragment budynku.

Polonia Racibórz - pokoje, apartamenty